O firmě

ŽIVA zemědělská obchodní, a.s., vznikla na konci roku 1994. Za dobu svého působení jsme si svými výsledky, kvalitou a rozsahem výroby a služeb získali přízeň mnoha spokojených zákazníků.
Pro uspokojení co největšího množství Vašich potřeb podnikáme v několika různých odvětvích. Nejvýznamnějšími je prodej a servis speciálních mobilních strojů. Významné je také zemědělství a dřevovýroba. Svojí činností chceme přispívat k místnímu rozvoji. V našich provozovnách zaměstnáváme více než 135 pracovníků.

Výrobní činnosti

Naším hlavním cílem je dodávání kvalitních zemědělských plodin zemědělcům i koncovým spotřebitelům. 
Zabýváme se produkcí mléka, pěstováním trav na semeno a sadbových brambor ve velmi dobré kvalitě i sortimentu. Pro všechny zájemce každoročně pořádáme tradiční samosběr kvalitních konzumních brambor.

Investice společnosti

Protože se naše společnost stále rozvíjí, snažíme se stále investovat do zlepšení a inovací ve firmě. Díky kvalitnímu zázemí Vám můžeme poskytovat ty nejlepší služby. 
Mléko nyní produkujeme v rekonstuovaném a rozšířeném areálu mléčné farmy. Pro Vaši maximální spokojenost jsme nechali vystavět klimatizovaný sklad, třídičku a expedici brambor. 

Centrum zahradní a komunální techniky

Centrum zahradní a komunální techniky navazuje na tradici místních hospodářů. Snažíme se Vám poskytnout vše, co potřebujete pro své hospodaření a zahrádkaření. 
Naše prodejna se stále rozšiřuje. S postupujícím rozvojem se naše prodejna se stala značkovou prodejnou VARI.
Naši servisní pracovníci byli proškoleni na opravy motorů Jikov, HONDA, Briggs Stratton a Tecumseh tak, aby Vám mohli poskytnout vysoce kvalitní služby.

Zpracování dřeva

Podnikáme také v oboru zpracování dřeva. Vyrábíme repliky dveří a oken do historických budov, ale zabýváme se i zakázkovou výrobou do novostaveb (okna, dveře, dřevěné podlahy včetně pokládky, sportovní nářadí, zahradní nábytek a další truhlářské výrobky).
Dále provádíme stavby nových nebo rekonstrukce a opravy starších roubených chalup, srubů, chat i historických, památkově chráněných, objektů a staveb (nezřídka pod přísným dohledem památkářů). Podle architektonických nebo památkářských požadavků a Vašeho zájmu lze využít jako střešní krytinu tradiční český dřevěný šindel, jehož výrobou se také zabýváme.
Úspěšně realizované stavby lze najít od Beskyd až k Jizerským horám.
Zkušenosti ze zmíněných staveb a rekonstrukcí spolu se spoluprací s místní pilou Ing. Fiedlera vedli v r. 2003 k zahájení nové aktivity - výrobě sendvičových panelů a provádění staveb rodinných domků popř. jiných staveb z těchto panelů. Vynikající tepelně izolační vlastnosti, rychlost stavby, možnost okamžitého stěhování bez čekání na "vymrznutí" a další výhody jsou pozitiva, která by Vás mohla vést k pořízení tohoto typu staveb.